Proč zálohovat data?
Stejně jako všechny složité přístroje a zařízení se může počítač porouchat. To je sice nemilá záležitost, ale PC servis Čelákovice je připraven počítač opravit, vyměnit vadné součástky, nebo vám Vám doporučíme a zajistíme nový počítač. Zrovna tak přenosný počítač může být odcizen.

Ve všech těchto případech riskujete, kromě ztráty vlastního počítače i ztrátu dat která v počítači máte, data která jste mnohdy velmi dlouho vytvářeli, jako jsou účetní doklady, faktury, údaje z vaší podnikatelské činnosti, kontakty na své partnery, důležité dokumenty, fotografie a podbné.

Proto je důležité tato data zálohovat, tedy kopírovat na jiný disk mimo vlastní počítač, a také je odděleně skladovat.

Co zálohujeme ?
Pro zálohování jsou vhodná media s dostatečnou kapacitou, ať už optická (CD,DVD,Bluray) nebo flashová v podobě USB flasdisku, zvaného též USB klíčenka.

Zálohujeme především data programů, která používáme pro svojí činnost a která jsou pro nás důležitá. Většina ekonomických programů obsahuje v sobě funkce pro zálohování vlastních dat. V dokumentaci či menu jsou popsány pojmy jako Zálohování / Archivace , popřípadě anglicky Backup, popřípadě alespoň Export.

Pokud dokumenty vytváříme sami, například ve Wordu, nebo v Excelu používáme většinou stále stejnou složku nebo strom složek, do které dokumenty ukládáme. (například Dokumenty) Stačí pak zazálohovat obsah složky.

Jak zálohujeme
V prvém případě, kdy data zálohuje program, který data vytváří co řešit, postupujeme přesně podle jeho pokynů a vkládáme média která si vyžádá. Pouze v případě, že nás upozorní že data zálohuje na stejný pevný disk, zapíšeme si název složky a tu pak zálohujeme sami.

Vlastní vytvářená data, jako jsou dokumenty zálohujeme tak že je běžným způsobem nakopírujeme na vnější médium.

V případě softwarové poruchy počítače (nikoli pevného disku jako takového), kdy je v našem servisu nutná reinstalace operačního systému Windows zajistíme odbornou zálohu Vašich dat i případné obnovení ztracených dat.


Zařazen do: Elektro Čelákovice, Notebooky Čelákovice, Počítače Čelákovice, Servis PC, tabletů, notebooků a mobilů - servis 24Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.